26 Ocak 2015 Pazartesi

DELİDUMAN - EMRAH SERBES

Merhaba

Okuma listemin ilk kitabı olan bu kitap bir kaç gün önce bitti. Okuma listemde büyük değişiklikler oldu yeni kitaplar aldım onları da görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.Kitap elimde çok süründü. Okumaya başlayalı uzun zaman olmuyor ama şehir şehir gezdi benimle. Azıcık yıprandı :D

Emrah Serbes aşkım Behzat Ç. dizisinden gelir. Okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen Afili Filintalar dan yazılarına denk gelmiştim. Sözcük seçimi ve kullanımı beni oldukça etkiler.

Gelelim kitaba. İletişim yayınlarından çıkan kitabın İlk dört baskısı 2014 de çıkmış. Toplam 351 sayfa. Teknik olayları geçtik şimdi benim yorumlarımda.

Kitap yorumlama uzmanı değilim. Kitabın ayrıntısına girmeden fikirlerimi söylemek istiyorum. Diğer kitaplar için de böyle devam edecek.

Kitabı ilk elime aldığımda heyecanla okumaya başladım. Emrah Serbes yazmıştı, mutlaka harikadır. Kitabın ortalarına kadar hiç kitaba dahil olamadım ve sıkılmaya başladım. Sonlara doğru daha heyecanlıydı ama yine de çok ısınamadım. Belki de konu beni çok çekedi. Yine kelimeler sizi büyülüyor ama konu bir türlü sevdiremedi bana kendini.

Belki de Emrah Serbes'in bu kitabı tanışma kitabım olmamalıydı. Bilemiyorum.  
Kolay okunur bir kitap. 17 yaşındaki bir gencin Gezi olayları öncesinde ve olaylar yaşanırken olan hikayesi. Tabi günlük hayatı aşkları da anlatılıyor. Gezi olayları deyince siyasi olabileceği ve kişinin gezici olduğu aklınıza gelmesin. Çok çok farklı bir yönden bağlıyor olaya ve hem dahil hem de dahil değil. Biraz gizemli oldu :D

Özet olarak kitap tanıtımında olduğu gibi tamamen gezi olaylarını baz alan bir kitap değil. Bir gencin hikayesi ve ucundan gezi olaylarına dokunması. 

Net fikrim: Kitabı sevmedim. 

İlk kitap yorumum olduğu için karmakarışık olabilir. Gelişeceğiz efenim:D

Okuduğunuz için çok teşekkürler. 

Yorumlarınız benim için çok önemli lütfen 5 dk nızı ayırıp yorum bırakmayı unutmayın.

Bana destek olmak ve saçmalamalarımı okumak isterseniz de sağ taraftaki izleyici ol butonuna tıklayıp izleyicim olabilirsiniz. :D

Kimler gelmiş kimler gitmiş görebilmem için yorumlarınıza blog adreslerinizi de yazabilirseniz ben de ziyaretinize gelir hem de sizi yakından tanımış olurum.

Hoşçakalın.


Puanım: 5/10 Sıradan

Yayınevi: İletişim Yayınları

Sayfa Sayısı: 351
1 yorum:

  1. Merhaba blogun hayırlı olsun öncelikle :)
    Ben Deliduman' ı sevmiştim ama diyerek okudum yazını. Ama sonra düşündüm evet okurken beni yoran yerleri de olmuştu :)
    Bloguma beklerim, görüşmek üzere:)

    YanıtlaSil