30 Mart 2015 Pazartesi

BABİL.COM VE CALIBRO

Merhaba

Bugün sizlere güzel bir keşfimden ve alışverişimden bahsedeceğim.

Babil.com bilenler mutlaka vardır online bir alışveriş sitesi. Online br kitapçı kırtasiye demek daha doğru olabilir.Benim Babil.com'u keşfim Sergül sayesinde oldu. Siteye üye olup bir kaç kitap satın almıştım. Sonra Calibro'yu keşfettim. Calibro tablet tarzı bir teknoloji. Calibroya istediğiniz e-kitaplerı yükleyip yanınızda kitap taşımaktan bir nebze kurtulmuş oluorsunuz. Oldukça kullanışlı :D
Bu cihazı 300 lira gibi bir fiyata alabilirsiniz. Hatta bazı kampanyalarda büyük bir kütüphaneyle birlikte uygun fiyatlara alabiliyorsunuz.

Ancak benim bugün anlatacağım daha da hesaplı bir şey.

Babil.com bir güzellik yapıp Calibro'un Android ve IOS uygulamalarını da geliştirmiş. Yani bu cihazı satın almasanız bile Calibro'yu telefonunuza indirip kullanabiliyorsunuz. İlk indirdiğinizde içinde yüzlerce kitapla birlikte geliyor. Bunların bir çoğu İngilizce ama güzel 5-6 tane Türkçe kitap da var. Ben hepsini okudum Türkçe olanların. 

Ayrıca Calibro uygulamanıza Babil.com ' a kayıt olduğunuz mail adresinizle giriş yaparsanız daha iyi olur. Çünkü uygulamaya kitap satın alıp yüklemek isterseniz. Babil.com a girip e-kitaplardan alınca otomatik olarak Calibro'nuza geliyor kitap. 

Benim çok memnun olduğum hatta en sevdiğim uygulama diyebilirim. Sitede çok uygun e-kitaplar da var. Eğer gün içinde çok fazla yolculuk ediyorsanız, hele ki İstanbul'daysanız bulunmaz bir nimet. Metro'da ayakta dahi olsam açıp telefonumda yüklü olan kitapları okuyabiliyorum. 

Benim tavsiyem hemen girip Babil.com'a üye olun. Ve Calibro'yu telefonunuza indirin. Babil.com'a kayıtlı olduğunuz e-posta ile oturum açın. Önce aboneliğinizle birlikte hediye gelen kitapları okumaya başalayın. Eğer severseniz ki bence çok seveceksiniz, Calibro'nuzdaki kitaplar bittikçe tekrar kitap satın alıp almayacağınıza bakarsınız. 

Böyle bedava uygulamalarla hayatı kolaylaştıran Babil.com'a da çok teşekkürler.

Eğer sizin bildiğiniz böyle uygulamalar varsa benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.

Okuduğunuz için teşekkürler :D

Hoşçakalın :D0 yorum:

Yorum Gönder