20 Nisan 2015 Pazartesi

MAEVE BINCHY - GÜMÜŞ YILDÖNÜMÜ


Merhaba

Uzun bir aradan sonra okuduğum kitapları yazmaya devam ediyorum. Bu yazdığım ikinci kitap. İlk yazdığım Emrah Serbes - Deliduman'ı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.Bugün Maeve Binchy'in Gümüş Yıldönümü kitabından bahsetmek istedim. Kendisini çok uzun zaman önce D&R'ın indirimli bir gününde 5 lira gibi bir fiyata almıştım. Uzunca bir süre de elimde gezdi. Bir türlü bitemedi. Geçen ay artık bitsin diye oturup bitirdim.

Yazar'ın okuduğum ilk kitabı bu. Oldukça yanlış bir kitabından başladığımı da internette okuduğum yorumlardan anladım. Eğer yazarın kitaplarını biliyorsanız tarzını az çok çözmüşsünüzdür. Bir kaç farklı hayatı anlatıp en sonunda bu hayatları bir noktada birleştiriyor.

Ben kitabı okurken aslında keyif aldım. Anlatımı oldukça akıcı ve hikayelerindeki kişileri anlatımı çok güzel. Ancak kitap bölümlerden oluşması ve her bölümde farklı hikayeler farklı karakterler anlatılması beni birazcık yordu. Mesela üçüncü hikayeye geçince ilkinden hiçbir şey kalmadı aklımda. Kitaba bir kaç gün ara verip devam ettiğimde ben burada mıydım dedirtti hep.

Yazarın kitaplarını merak ediyorsanız veya okuyorsanız bu kitabını sonralara saklamanızı tavsiye edeceğim. Ben de diğer kitplarına bir göz atmayı düşünüyorum. 

Kitapla ilgili fikirlerinizi benimle de paylaşırsanız çok teşekkürler.

Okuduğunuz için de çok teşekkürler :D

Hoşaçakalın.


Puanım: 7/10  İyi

Yayınevi: Doğan Kitap

Sayfa Sayısı: 237

Orjinal Adı: Silver Wedding

Çevirmen:  Bilge Erkut

0 yorum:

Yorum Gönder