31 Ocak 2016 Pazar

MEMLEKETİ BEN KURTARACAĞIM! - GÜLSE BİRSEL

Merhaba

Bu ay çok okuyamadım, ama hep güzel kitaplara denk geldim. Ayın ve yılın ikinci kitabı Gülse Birsel'in altıncı kitabı, Memleketi Ben Kurtaracağım! 

Kitabın eğlenceli kapağı D&R'da gözüme çarptı. Hemen almadım, ama içim de gitmedi değil. İlk üç kitabını keyifle, defalarca okumuştum. Yine de çok sabredemedim kendime sevgililer günü hediyesi olarak aldım kitabı. 

Yine çok eğlenceli bir kitap olmuş. Zekasına hayranım, bunları nasıl böyle düşünmüş diye diye bir günde okudum kitabı.


Ben de sık sık Çevre Bakanı, Fen İşleri Daire Başkanı, ne bileyim parti kurup Başbakan, ondan sonra ver elini Cumhurbaşkanı olduğum için, kitap bana çok daha eğlenceli geldi. Ben olsam daha iyi yaparım diyor Gülse Birsel. Daha iyi yapamasam da en mantıklı aday benim deyip nedenlerini de çok güzel anlatıyor. Ben de kendisini en büyük rakibim olarak görmeye başladım bile. :D Benden önce adaylığını koyarsa oyumu da ona veririm.

Bu kitapta sadece siyaset de yok. Siyaset dediysem öyle çok sıkıcı konular gibi düşünmeyin. İlk bölümde hayatını anlatmış mesela. Güncel bir çok konudan bahsetmiş.

Bir arkadaş bu kitaba yorum olarak tek başınızayken okuyun, her an kahkaha atabilirsiniz demiş. Kesinlikle katılıyorum. 

Biraz kafa dağıtmak, aynı zamanda güncel olaylara farklı bir açıdan bakmak istiyorsanız bu kitabı mutlaka alın okuyun. Fiyatının 14 lira olması da daha çok kişiye ulaşılabilir yapmış kitabı.

Bu yazıma da Gülse Birsel'in sözleriyle son vereyim :D

Memleketi ben kurtarabilirim! En azından denerim. durumumuz daha iyi olur mu, bilmiyorum. Ama daha kötü olamaz diye düşünüyorum! En azından acık güleriz be!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Hoşçakalın :D

Ocak 2016 'da okuduğum tüm kitaplar için buraya tıklayabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder