2 Mayıs 2016 Pazartesi

HAFTALIK # 1 - 25 NİSAN - 1 MAYIS

Merhaba

Günlük tutmak en büyük keyfimdi, belli bir yaşa kadar. Bir yerden sonra üşendim mi ne. Hiç yazmadığımı farkettim. Ben de blogumda haftalık yazayım dedim, günlük yazmaya yine üşendim. Her gün ilginç şeyler olmadığı için de haftalık daha mantıklı geldi. 

Bu hafta yorucu başladı. Yoğun şekilde bahar temizliğ yaptım. Perte çıktım da denebilir. Tek başına yapmak hem zor hem de daha uzun sürüyor. Temizlik için yardımcı birini düşündük. Ama ne çevremizde bilindik biri vardı, ne de o parayı vermek içimden geldi. Yani kendim ettim kendim buldum. Hala çok yorgunum. Eşim çalıştığı için perde takma dışında pek yardımı olamadı. Tabi ki ben emeğimin karşılığını nakit olarak aldım. :D Bizde işler böyle :D

Perşembe günü tüm evi bitirdim. Evet dört gün sürdü, çünkü ben uyuşuğun halay başıyım. Ki geçen haftalarda da bazı bölümleri temizlemiştim. :D Neyse efenim. Perşembe akşamı da eşimin arkadaşı, iş görüşmesi için İstanbul'a geldi. Biz de evimizde misafir ettik. 

Her ne kadar İstanbul'da dışarı çıkmak, turistik yerlere gitmek akıl karı olmasa da, misafirimiz İstanbul'a ilk kez geldiği için cumartesi birazcık gezdik. Pazar 1 Mayıs olduğundan, üstüne bir de aşırı yorgun olduğumdan çıkmamak için zor ikna ettim bizimkileri. 

Bu hafta böyle geçti. Cumartesi gezimizden bir kaç fotoğraf ekliyorum. Umarım sürekli yazarım.


Pierre Loti'ye yürüyerek çıktık.


Muhteşem bir yer gerçekten.


 Kedi severler Pierre Loti'ye çıkarken akıllarını kaybedebilir. :D


Sonraki durak, Galata Köprüsü'nden geçiş, İstiklal'e yürüyüş.


Galata Kulesi en sevdiklerimden. Çevresi başka bir dünya gibi.


Bir tane de İstiklal kedisi paylaşıp gideyim :D

Okuduğunuz için teşekkürler.

Dolu dolu bir hafta dilerim :D

Hoşçakalın


0 yorum:

Yorum Gönder