20 Temmuz 2016 Çarşamba

OKUYAMAMA!!!

Merhaba

Mayıs ayında sınavlarım vardı. Orda ip koptu. Sonrada ipin ucunu bulamadım. Haziran ayında sadece bir kitap okudum. Temmuzda da durum değişmedi. Taa mayısta başladığım kitabı bitirdim sadece. O da kısacık bir öykü kitabı. 

Bugün ayın 20 si ve ben toplasam 300 sayfa okumamışımdır. Sırf okuyamıyorum diye kolay okunacak kitap seçeyim dedim. Kemik Atlası kitabını okumaya başladım, James Rollins'ten. Kitap polisiye, macera vs vs. Yani normalde iki günde bitireceğim bir kitap. Yok okuyamıyorum. 20 günde 200 sayfa anca okumuşumdur. Gitmiyor okuyamıyorummmm. 

Araya kitap alayım deyip, bilgisayardan Yılmaz Erdoğan'dan Hijyenik aşkları okumaya başladım. Okumaya başladığım ilk gün güzel okuyordum. Bir hafta geçti son 50 sayfada takıldım.

Aslında kitap ve sayfa sayısına takılmamak lazım, ama zaten okuduğumdan da bir şey anlamıyorum. Hiç de zevk almıyorum. Oysa kitaplığıma bakınca baya heyecanlanıyorum :D

Gece gece canım buna iyice sıkılınca, biraz yazıp içimi dökeyim dedim. Kitaplarıma sarılıp yatmak isterken nerden çıktı bu. 

Denediğim başka yöntemler de oldu. Okuma maratonu başlattım kendime geçen hafta. Ertesi gün unutmuşum. Unuttuğumu üç dört gün sonra hatırladım :D

Anlayacağınız benim için işler bugünlerde zor. Yine yarından itibaren okuma maratonuma baştan başlayacağım.

Sizin de başınıza geliyordur eminim bu durum. Gelmiyorsa şanslısınız. Geliyorsa, bu dönemi atlatmak için neler yapıyorsunuz. Benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.

OKuduğunuz için teşekkürler. 

Hoşçakalın.

0 yorum:

Yorum Gönder